top of page
Web 1920 – 22.png

Ödemeyi Değiştiren Teknoloji 

temassız ödemenin yeni simgesi

Payneer Teknoloji

Payneer Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited, finansal hizmetlere yönelik çözümleri son kullanıcılarla buluşturan teknoloji ve sistem bütünleştirme şirketidir. Payneer Teknoloji takside Android telefonları birer POS makinasına dönüştürüp ödeme yapılmasını koordine etmektedir. 

Taksideki ödeme deneyiminin en yenilikçi, hijyenik, güvenli ve kolay olması için alanında uzman iş ortaklarıyla birlikte çalışmaktadır. Tüm ödemeye aracılık işlemleri TCMB nezdinde faaliyet gösteren SİPAY tarafından gerçekleşmektedir. NFC ile ödeme alınması altyapısında Yapı Kredi bankası ile çalışılmaktadır.

Web 1920 – 13.png
Tanıtım Videosu
Group 13.png

NFC nedir?

NFC, İngilizce Near Field Communication kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Türkçe; “Yakın Alan İletişimi” anlamına gelen bu kelime, NFC özelliği tablet ve telefonunuzun yakınlardaki elektronik cihazlarla haberleşebilmesini sağlar. 

Bunu yaparken Wifi veya mobil internetinizi kullanmadığından, NFC’nin kullanımı sizin için tamamen ücretsizdir. NFC özelliği sayesinde ödeme yapabilir veya bilgi ve belge paylaşımı gerçekleştirebilirsiniz.

Payneer NFC POS

Payneer NFC POS takside ödeme yapmanın en hızlı, kolay ve güvenli yoludur.

gettyimages-115004713-2048x2048.png

Nakit para alışverişi gerçekleşmediği için hijyenik bir ödeme deneyimi sunulur.

Referanslı, güvenilir ve sorunsuz bir hizmet garantisiyle en iyi müşteri deneyimini sunmak için tasarlanmıştır.

Bozukluk bulma derdi, ATM arama derdi ve sahte para alma derdi yoktur.

Payneer NFC POS

NFC tabanlı Android telefonları POS makinasına dönüştürür.

Şoförlerin Android işletim sistemli ve NFC uyumlu akıllı telefonlarına Payneer NFC POS uygulaması yüklenir.

Telefonların mobil internete erişebildiği her yerde ödeme alınabildiği için, geleneksel POS makinalarının karşılaştığı bağlantı problemlerini ortadan kaldırmaktadır.

Payneer, sunduğu dijital NFC POS çözümü ile ülkemizin nakitsiz toplum hedeflerine ulaşmasında kritik bir rol oynayacaktır.

Taksilerde en yenilikçi ödeme deneyimi sağlamak üzere tasarlanmıştır

gettyimages-1216099776-2048x2048.png

Payneer NFC POS, taksi ekosistemine katma değer sağlayıp şoförlerin ekstra kazanç sağlamasını mümkün kılar.

Payneer NFC POS uygulamasında müşterinin yolculuk tutarına bahşiş ekleme özelliği mevcuttur.

Payneer NFC POS uygulaması üzerinden oyunlaştırma ile (gamification) taksicilerin dijital ödeme sürecinin yaygınlaşmasını benimsemeleri için çeşitli kampanya kurguları geliştirmekteyiz. (Durak içinde en çok NFC POS işlemi yapan 3 taksiciye ödül verilmesi vb.)

İlerleyen dönemlerde uyumlu cep telefonu olmayan taksicilerin de bu ödeme teknolojisini kullanabilmesi için bir takım özel kampanyalar ile desteklenecektir.

Mask Group 2.png

Neden taksilerde NFC POS?

Nakite dayalı ödeme alışkanlığının bulunduğu bu ekosistemde, gerek sahada müşterilerle gerekse şoförler ile yapılan görüşmeler doğrultusunda, ödemelerin kartla yapılmasına yönelik ciddi bir ihtiyaç olduğu gözlemlenmiştir.

Payneer Teknoloji olarak, kurulumunu yapacağımız Payneer NFC POS çözümü ile, taksilerde müşterilerin en yenilikçi şekilde ödemelerini hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde yapmalarını sağlayacak altyapıyı oluşturuyoruz. Bu sayede takside en iyi ve hijyenik ödeme deneyiminin yaşanmasını sağlarken, ülkemizin nakitsiz toplum geçişine de destek oluyoruz.

T.C. İçişleri Bakanlığı da takside temassız ödemeyi teşvik ediyor

8 Mayıs 2020 tarihinde T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan “81 ile Ticari Taksi Hijyen Tedbirleri Genelgesinde” meslek odası ve işletmeciler tarafından taksi ücretinin fiziksel temas gerektirmeyen (kredi kartı, mobil uygulamaları vb.) temassız ödeme yöntemleriyle ödenebilmesi için gerekli bilgilendirme ve yönlendirme çalışmalarının yapılmaya başlandığı belirtilmiştir. 

Payneer olarak ülkemizde takside dijital ödeme alanında öncü olup ödemeleri demokratikleştirirken, daha hijyenik ve yenilikçi bir ödeme deneyimi tasarlayabilme vizyonuyla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Aynı zamanda ödemenin kayıt altına alınması konusunda da hassasiyetle çalışmaktayız.

Web 1920 – 13.png

İş Ortaklarımızdan Tetaş Elektronik ve Taxi 7x24 Kurucu Ortağı Hüseyin İncekara’nın Taksilerde NFC POS Projesi Hakkındaki Düşünceleri

Takside Payneer NFC POS stratejik iş ortakları

Asset 24-8.png
Asset 26_2x-8.png
Asset 25_2x-8.png
Web 1920 – 8.png

Sıkça Sorulan Sorular 

Payneer NFC POS’u kullanan her şoförün Android telefonunda yuvarlak Payneer stickerı bulunmaktadır. 

ÜMe7.png

Bu stickerın ödemeyi almak gibi herhangi bir işlevi olmamakla birlikte ödeme sürecinde görsellik ve yönlendirme sağlaması amacıyla tasarlanıp, telefonların arkasına yapıştırılmıştır

Duraklar

Zorlu Center Taksi Durağı 

İş Ortakları

İş Ortakları

Grup Şirketleri

gettyimages-115004713-2048x20482.png
teknoser-logo_130640777606339055.png

Teknoloji İş Ortakları

Logo-Samsung.png

Ödeme İş Ortakları

indir.png
indir (1).png
troy-logo-6A31281792-seeklogo.com.png

Proje İş Ortakları

tetas.png
Asset 24-8.png
Asset 1-8.png
logo.png

Bizi Takip Edin

bottom of page